Mikrožalumynai – derlius jūsų virtuvėje ištisus metus

Mikrožalumynai – tai jaunos žalumyninės daržovės ir prieskoniai, kurie skinami dar nepasiekę brandos ir valgomi neapdoroti. Jie, kitaip nei daigintos sėklos, daiginami dirvožemyje ir valgomi be šaknų. Todėl jų nereikia painioti su daigintomis sėklomis ir grūdais. Mikrožalumynai lengvai auga jūsų virtuvėje, todėl suteikia jums galimybę turėti savo žalumynų derlių ištisus metus.

Pagal augimo fazę mikrožalumynai yra skirstomi į daigų lapelius ir jaunus lapelius. Daigų lapeliai – tai patys jauniausi augalai, kurie ką tik išdygo. Jie gali būti skinami ir valgomi jau po 4 – 7 dienų nuo sėjos. Jei daigų lapelius skinsite mažais kiekiais, galite turėti ir antrą derlių iš tos pačios sėjos. Jauni lapeliai – brandūs augalo ūgliai su lapais, todėl jie skinami po maždaug 20 – 30 dienų. Tikslūs dygimo ir augimo greičiai priklauso nuo konkrečios veislės.

Mikrožalumynai yra naudojami maisto pateikalų pagardinimui arba papuošimui. Priklausomai nuo kiekvienos rūšies skonio savybių, mikrožalumynai gali būti skirti tiek pagrindinių patiekalo ingredientų skonio išryškinimui, tiek ir sūrumo, kartumo ir saldumo subalansavimui. Maisto papuošimo prasme, mikrožalumynai suteikia patiekalams estetinio grožio, demonstruoja virtuvės šefo individualumą. Jūsų virtuvėje augantys mikrožalumynai taip pat yra ir įdomus praktinis pavyzdys jūsų vaikams: jie galės stebėti augalėlio augimą, suprasti, kad maistas auga ne parduotuvėje. Be to, jūsų šeimynos akyse gimstantis augalas, leis paprasčiau įpratinti sveikiau maitintis. Specialiame inde čia pat ant palangės augantys žalumynai taip pat suteiks jusu virtuvei žavesio, žalumos bei papuoš stalą.

ASEJA MIKROŽALUMYNŲ šeimą sudaro net dešimt rūšių profesionaliai atrinktų mikrožalumynų sėklų. Visos jos buvo pasėtos, užaugintos ir nufotografuotos Lietuvoje, todėl ASEJA MIKROŽALUMYNŲ pakuotes puošia originalios ir autorinės mūsų fotografijos. Mes mėgstame viską pasitikrinti praktikoje, kad suteiktume savo pirkėjams vien tik džiaugsmą ir aistrą auginti. Lietuvos parduotuvėse ASEJA MIKROŽALUMYNAI siūlomi atskiruose prekybiniuose stenduose, kuriuose rasite viską, ko jums reikia: skirtingų rūšių mikrožalumynų sėklų, dviejų rūšių auginimo rinkinių su durpių substrato briketais ir keraminiais arba moliniais estetiškais vazonėliais.

Rinkitės ir mėgaukitės savu žalumynų derliumi virtuvėje ištisus metus!