Vasaris

Vasario mėnuo yra tarsi slenkstis iš vieno sodininkavimo sezono į kitą, tad nedelsiant reikėtų sužiūrėti, ką turime pabaigti iš praeities, ir ką nuveikti ateičiai. Saugyklose dar turėtų likti praėjusių metų derliaus. Neverta vaikytis rekordų išlaikyti jį kuo ilgiau. Pats laikas sutvarkyti ir sunaudoti pernykštes gėrybes, nes dabar jau reikia rūpintis naujomis. Nauji metai-nauji vitaminai!

Suskubkite pasėti sėklas, kurios sėjamos vasario mėnesį. Nuorodas rasite ant pakuočių.

Sėkite trim būdais-vienas į dėžutes, kurias auginsite namie, kitas-su dėžutėmis išnešimui į lauką ar šiltnamį stratifikavimui (kaip tik mėnesio šalčio pakaks), trečias-daiginkite sėklas maistui ir gardinkite jais kuo daugiau patiekalų.

Nepaisant, o gal kaip tik dėl permainingų orų verta apeiti sodą ir apžiūrėti, ar viskas tvarkinga ir apsaugota nuo žiemos negandų bei graužikų.

Derėtų apžiūrėti ir įrankius bei įrangą-kai ateis pavasaris, viską turėsite paruošta ir po ranka.

Laikas įsigyti trąšų, žemių, substratų mišinių ir įvairių priedų saviems mišiniams ruošti-pelenų, agroperlito, vermikulito, biohumuso ir pan.
Reikia nuspręsti, kokiuose induose ir kokioje vietoje auginsite daigus-atsižvelgiant į vietą būtų patogu įsirengti tokią „daiginimo virtuvėlę“. Gali būti, kad prireiks ir papildomo apšvietimo, kad daigai neištįstų.

Būtinai pasirūpinkite etiketėmis-tai puikus būdas kontroliuoti esamus daigus ne tik auginant, bet ir praradimo atveju-visada žinosite, ką reikia atsėti pakartotinai.

Net ir namuose verta įsirengti nedideles, plėvele uždengtas daigyklėles.

Jei to nepadarėte iš rudens, tai prie nebaigtų darbų galima būtų pridėti ir inkilų kėlimą. Paukščiams atskridus inkilai turėtų jau laukti jų. Norimus sparnuočius prisikviesti yra vienintelis būdas-įrengti jiems pritaikytus būstus ir paruošti reikiamo dydžio landas. Nesvarbu, koks oras-jei jau kartą pradėjote, tai ir toliau pastoviai lesinkite paukštelius. Lesinami maisto ieško toje pačioje pačioje, o negavę–žūsta.

Taipogi reikia suskubti balinti medžius, nes vėliau tai darantys vargsta nebent dėl gražumo…Balinimas svarbus prasidėjus temperatūrų svyra­vimams. Jie pavojingi neaprištiems vais­medžiams.

Vasario pabaigoje pradedami genėti kai kurie medžiai ir vaiskrūmiai. Pasiruoškite poskiepių.

Sodas bunda-bunda ir kambariniai augalai. Juos persodinti, genėti ir tręšti verta pradėti tik vasario antroje pusėje.

Danielė Šležienė