Lapkritis

Lapkričio mėnesio šūkis galėtų būti toks-palydėti rudenį ir pasiruošti pavasariui!

Švarinimasis savo ruožtu-ne tik augalai, bet ir visa sodininkavimo įranga turėtų būti atitinkamai sutvarkoma. Net ir nedideli šalčiai gali sugadinti nemažą jos dalį. Reikėtų apeiti visas kerteles ir reiklia akimi apžiūrėti, ar viskas savo vietose-surinkti daiktus, kurie skirti žiemoti patalpose, iš talpų išpilti vandenį, užkloti komposto, mėšlo bei žemių mišinių krūvas.

Apžiūrėkime, ko trūksta. Pats laikas pasirūpinti žemėmis bei mėšlu kitiems metams. Pasiruošti mišinius, kurių dalį galima įsinešti į vidų.

Pabandykite įsigyti kalifornijos sliekų ir žiemai įsirengti dėžes jų auginimui. Pavasarį turėsite puikaus sliekų humuso. Nevertėtų nerimauti dėl kvapo-gera kompostinė žemė tikrai nesmirda.

Prieš pat rimtesnį užšalimą pasisėkite daržovių šiltnamyje-jos užaugs anksčiau ir daug sveikesnės, nei pavasarinės. Sėti galite visas įprastas pavasarines daržoves, tik sėklos norma turi būti šiek tiek didesnė, bei lengvai užmulčiuokite paviršių durpėmis ar kompostu.

Kai tik spustelės šalnos pridenkite rožes, raganes bei kitus lepesnius augalus. Ypač lepius augalus prieš dengdami pamulčiuokite-sumedėjusius augalus galite tiesiog apkasti žeme, kitus apžerkite durpėmis. Atsargiau reikėtų elgtis su lapais, kaip su mulčiu-mat po jais dalis augalų gali pradėti šusti. Tačiau lapai yra tinkamas mulčias šiltnamiuose, mat čia jie nesudrėks ir išlaikys purumą. Visgi jei lysvėse nėra nieko pasėta, mulčiuokite jas taip pat-pavasarį bus daug smagiau jose darbuotis.