Svarbiausi patarimai auginantiems kukurūzus

 

Skaniausi kukurūzai – tik ką nuskinti. Auginti šias daržoves išties lengva. Tačiau norint, kad burbuolės būtų sultingos, reikia žinoti keletą taisyklių.

Auginimui pasirinkite atvirą saulėtą vietą, tačiau saugokite nuo vėjo. Jei vistik auginate vėjuotoje vietoje, netingėkite ir bent jaunus augalėlius pririškite prie kuoliukų ar atramų.

Kukurūzams reikalinga vidutinio sunkumo ir trąši žemė, todėl prieš sodinant dirvožemį praturtinkite organinėmis medžiagomis ir perpuvusiu mėšlu. Taip pat tinka kaulamilčiai.

Jaunus kukurūzų daigelius periodiškai palaistykite. Niekada neleiskite dirvožemiui visiškai išdžiūti, bet kartu prižiūrėkite, kad nebūtų įmirkęs. Tai labia svarbu, jei norite sulaukti sultingų daržovių. Pakankama drėgmė leidžia augalui užauginti gerą šaknų sistemą. Augalas auga tvirtas ir be ligų.

Kukurūzus sėkite toje vietoje, kurioje buvo auginamos pupelės, žirniai, žiediniai kopūstai, kopūstai ar brokoliai. Šioms daržovėms parinkite tokias augimo sąlygas, kuriose puikiai tarptų agurkai, moliūgai, cukinijos.

Neleiskite augti šoniniams stiebeliams, esantiems šalia pagrindo, taip pagrindinė energija bus nukreipta dominuojančiam stiebui. Šoniniai stiebai atima dalį maisto medžiagų, todėl burbuolės nebūna tokios saldžios ir sultingos.

Pasinaudokite aukštais kukurūzų stiebais, augindami šparagines pupeles. Jas sėkite netoli kiekvieno kukurūzų stiebo, bet būtinai sulaukite, kol kukurūzai užaugs didesni nei 5-10 cm aukščio. Augdamos pupelės praturtins dirvožemį sukauptu azotu. Nuėmus kukurūzų derlių, pupelės turės tvirtą atramą. Tokiu būdu sulauksite dviejų skirtingų derlių, nereikės papildomai rūpintis dirvožemio gerinimu ir pupelių atramomis.

Kukurūzai blogai auga ir duoda prastą derlių esant ekstremalioms oro sąlygoms: kai lauke labai karšta ar ganėtinai šalta, labai lietingu ar sausros laikotarpiu.

Skinkite tik sunokusias burbuoles! Derlius nuimamas tik tada, kai šilkai (plaukeliai, augantys tarp sėklų ir plevėsuojantys burbuolės viršūnėje) tampa rudi. Beje, kukurūzų šilkai – taip pat vertinga ir maistinga dalis. Juose gausu mineralinių medžiagų, veikia kaip diuaretikas, apsaugodamas inkstus nuo akmenų susidarymo, padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje.

 

 

Ugnė D.

Atgal