Prieskonių arbatos

MĖTŲ ARBATĄ gerkite pajutę nuovargį, kamuojant stresui. Kvapni arbata veikia atpalaiduojančiai, todėl labai tinka sunkiai ar neramiai miegantiems.  Jūsų laukia įtempta diena? Puodelis mėtų arbatos padės nurimti ir susikaupti dienos iššūkiams. Šių žolelių arbata taip pat mažina pilvo pūtimą, gerina virškinimą. Mėtose esantis mentolis sumažina gerklės, galvos skausmus.

BAZILIKŲ ARBATA vadinama draugystės, meilės arbata. Sakoma, kad gerdami šią arbatą praskaidriname protą, geriname atmintį, tampame atlaidesni. Liaudies medicinoje bazilikų arbatą patariama gerti karščiuojant. Sergant plaučių ligomis, arbata skatina gleivių šalinimąsi, palengvina kvėpavimą, mažina uždegimus. Slogą greičiau padės įveikti bazilikų arbata su imbieru. Skalaujant burną stipresne arbata, dingsta blogas burnos kvapas. Plaukus ši arbata veikia kaip kondicionuojama priemonė.

PETRAŽOLIŲ ARBATA turi diuretinį poveikį, padeda šalinti iš organizmo toksinus ir kenksmingas medžiagas, padeda numesti svorį. Dėl kraujagyslių stiprinamojo poveikio ypač tinka sergantiems cukriniu diabetu. Tinka sergant inkstų ligomis. Šios arbatos vertėtų nepamiršti pučiant viduriams. Petražolių arbata reguliuoja menstruacinį ciklą, mažina spazmus. Taip pat patariama gerti sergant reumatu ir artritu. Arbata balina, skaistina ir jaunina odą. Petražolių arbatą geriausia gaminti iš šviežių lapelių. Kadangi skonis neįprastas, galima paskaninti medumi ar citrina. Nepatartina gerti besilaukiančioms.

DARŽELINIŲ ŽIOMENIŲ ARBATA pakelia nuotaiką, atpalaiduoja, numalšina troškulį. Malšinami migreniniai, neuralginiai galvos skausmai. Arbata geriama sutrikus virškinimui, taip pat norint sužadinti apetitą. Žiomenių arbatoje jaučiama citrinos nata.

RAUDONĖLIŲ ARBATĄ gerkite sutrikus virškinimui, pučiant pilvui, norint pagerinti žarnyno peristaltiką. Taip pat ši arbata veiksminga nuo pykinimo ir vėmimo malšinimui. Raudonėlius tinka įmaišyti į mišinį, skirtą raminančioms arbatoms gaminti. Šių prieskonių arbata skatina prakaitavimą, valo kraują. Taip pat arbatos reikėtų gerti norint sustiprinti imunitetą, pagerinti atmintį.

KRAPŲ ARBATA veikia raminančiai, sunkiai užmiegantiems jos reikėtų pagurkšnoti vakare. Labai tinka stabdyti viduriavimą. Kūdikiams krapų žolės ar sėklų arbata duodama nuo pilvo pūtimo ir dieglių. Maitinančios mamos šią arbatą geria pieno sekrecijai (tokiai arbatai galima lygiomis dalimis sumaišyti krapų ir pankolių sėklas). Krapų arbata tinka šokinėjančio kraujo spaudimo normalizavimui.

Prisiminkite, kad nevertėtų piknaudžiauti žolelių arbatomis. Darykite pertraukas. O dėl tinkamų mišinių sudarymo pasitarkite su žolininkais.

 

Ugnė D.

Atgal