Prieskoniai pavėsinguose balkonuose (II dalis)

Ne visiems prieskoniams reikalingos karštos dienos ir tiesioginė saulė. Rytiniuose ir vakariniuose balkonuose taip pat galima užsiauginti ne mažiau kvapnių ir mėgiamų žolelių. Pirmiausia reikėtų paminėti visiems labai gerai žinomus ir visų taip mėgiamus krapus, petražoles, česnakus. Šiems prieskoniams tarpti būtinas dalinis pavėsis, trąši žemė ir periodiškai gaunama drėgmė. Tik tuomet augalai užaugs vešlūs, kvapnūs ir bus sodriai žalios spalvos. Krapų ir česnakų keliai, matyt, kadaise buvo nedraugingai susikirtę, todėl pastarieji, gražiai tariant, vienas kito labai nemėgsta, kiek galėdami konkuruoja ir stengiasi nustelbti. Taigi, nedarykite klaidos ir nesodinkite jų kartu, kad ir kaip norėtumėte, draugystė neužsimegs… Nežiūrint ką tik paminėtų niuansų, žolelių trijulė puikiai dera virtuvėje kaip klasikinis prieskonių mišinys.

Pusiau pavėsinguose balkonuose drąsiai auginkite ridikėlius, pipirnes ir žaviąsias nasturtas. Šalia ridikėlių būtinai pastatykite bent vieną petražolių vazonėlį. Ši draugija neabejotinai jus maloniai nustebins! Šalia jau paminėtų augalų tinka auginti agurkles. Jos ne tik skleis šviežių agurkų aromatą, dovanos gardžius jaunučius sultingus lapelius, bet ir džiugins žvaigždes primenančiais mėlynais žiedukais.

Jei jau savo balkone auginsite tiek nuostabių prieskonių, į draugiją priimkite ir kelis agurkų daigelius. Smagu bus nusiskinti savų daržovių. Netoliese ar tame pačiame vazone būtinai auginkite krapus. Tai neišskiriamų draugų duetas!

Augindami tiek augalų galėsite mėgautis gaiviomis salotomis ir paskaninti savo gaminamus patiekalus!

Tiems, kas turi tik šiaurinį balkoną, liūdėti visai neverta. Tiesa, tokioje vietoje auga kiek mažiau prieskoninių augalų, tačiau tik šiauriniame balkone galima auginti vertinguosius Meškinius česnakus! Tiesioginės saulės negaunančioje vietoje kuo puikiausiai tarpsta pipirmėtės. Karštą vasaros dieną nėra nieko gaiviau, kaip vos keliais mėtų lapeliais paskanintas šaltas vanduo. Kadangi minint kiekvieną balkoną buvo pasiūlytas vienas ne prieskoninis augalas, negalima skriausti ir šiaurinėje pusėje esančio balkono. Taigi, šiame balkone visai gerai jausis pasodintos ir auginamos žemuogės. Jos ne tik augs, bet ir pradžiugins savo nedidukėmis raudonomis ar gelsvomis uogomis. Salotoms praturtinti auginkite aštroką skonį turinčius rėžiukus, sultinguosius špinatus. Būtinai pasirūpinkite tinkama dirva. Geriausia, kad ji būtų lengva, puri, drėgmei pralaidi, praturtinta kompostu (šiuo atveju ypač tinka sliekų kompostas).

Žaliuojančių, žydinčių ir kvepiančių balkonų!

 

Ugnė D.

Atgal