Pirtis ir arbatos

Patyrę pirtininkai pataria einant į pirtį kartu neštis ne alų ar sultis ir net ne vandenį, o arbatą! Arbata jau seniai vertinama kaip geriausias pirties gėrimas. Pirčiai tinka arbatos, kurios skatina prakaitavimą, o kartu ir valo šlakus. Arbata geriama šviežiai užplikyta. Žiedų arbatą galima gerti iškart užpylus, tik reikia būti atsargiems ir nenusideginti. Karštu vandeniu užplikius aromatinių žolelių lapelius ir kotelius reikėtų leisti pastovėti 5-7 min. O šaknų arbatos gaminamos bent valandą prieš keliaujant į pirtį. Arbata geriama nesaldinta. Tačiau jei labai trūksa skonio, saldinkite medumi.

Šviežiai pagamintos arbatos pasižymi valančiu poveikiu. Ilgai laikant arbatžoles, arbata gali slopinti! Žolelių arbatos ir aromatai veikia raminančiai, praskaidrina nuotaiką, šalina įtampą ir nuovargį, gydo.

Raminamąjį poveikį suteiks ramunėlių, melisų, levandų žiedų ar valerijonų šaknų arbatos. Mėtos nuramina mintis, atkuria vidinę pusiausvyrą. Nestipri jonažolių arbata sumažina nerimą.

Sutrikusiam virškinimui tiks raudonėlių, mėtų, pipirmėčių arbatos.

Medetkos ir ramunėlės slopina uždegimus ir stiprina organizmą. Skausmui malšinti tinka Trispalvių našlaičių žiedų arbata.

Užklupus peršalimo ligoms tinka žemuogių lapų, čiobrelių, pušų ar eglių spyglių arbatos. Kosulį malšina liepų žiedų, juozažolės, šalavijų arbata.

Ramiam miegui pagelbės švelni ramunėlių, rožių ar levandų arbata.

Prakaitavimą skatina aviečių ar gervuogių šakelių ir lapų arbata, taip pat žalioji arbata. Tačiau piknaudžiauti nepatariama. Žalioji arbata valo organizmą, drėkina odą.

Arbata vertėtų mėgautis pamažu, negerti be saiko. Greit ir daug išgėrus, karštas gėrimas apsunkina širdies ir inkstų veiklą. Taip pat arbata neturėtų būti šalta. Neteisinga manyti, kad šalta arbata atgaivina. Išties, šalta ji išlieka tik burnoje. Atsigaivinimui pirtininkai siūlo keletą kartų burną praskalauti šilta arbata.

Pasigamintu stipresniu antpilu laistomi įkaitę akmenys. Kvapnus garas taip pat veiksmingas kaip ir arbatos.

 

Gero dūmo, ramių minčių ir sveiko organizmo!!!

 

Ugnė D.

Atgal