Moliūgų dubenėliai, vazonai ar net vazos

Moliūgai – mėgiama, sultinga, dietinė, ryškiaspalvė daržovė, kuriai įvairiausių epitetų dar galima būtų labai daug prirašyti. Šį kartą liaupses skirsime ir visą dėmesį sutelksime į moliūgų žievę! Ji tinkama ne tik kompostui. Tie, kurie sandėliuojate moliūgus, gerai žinote, kad kuo ilgiau išlaikomi moliūgai, tuo kietesnė jų žievė. Šia savybe pasinaudojo nagingi ir išradingi daržininkai, kurie iš savo išaugintų moliūgų pradėjo kurti meno kūrinius! Kitiems svarbesni praktiškesniais dalykai – jie pasigamina vazonėlius sukulentams ar kitiems lėtai augantiems kambariniams augalams, vazas ar dubenėlius niekučiams laikyti.

Šiam darbui jums prireiks: moliūgo, nemažo dubenio vandens, šveitimo kempinės, rankšluosčio, pieštuko, trintuko, peilio, šlifavimo popieriaus.

Moliūgą švariai nuplaukite vandeniu ir kempine. Leiskite pusvalandį apdžiūti. Jei moliūgas labai purvinas, užmerkite ir palikite apie 10 min., lengviau nuplausite ir nesubraižysite savo būsimo kūrinio. Daržovę padėkite ant rankšluosčio, kad neslidinėtų. Pieštuku pasižymėkite, kur norėsite išpjauti. Vėliau trintuku lengvai ištrinsite likusias linijas. Atsargiai neskubėdami įpjaukite mažu peiliuku. Jei žievė labai kieta, galite pasinaudoti nedideliu pjūkliuku. Atlikę šį darbą, šaukštu išskobkite vidinę (valgomąją) dalį. Pasistenkite išvalyti kuo geriau. Aštrius ir nelygius kraštus galite palyginti smulkiu šlifavimo popieriumi.

Norint, kad paruoštas moliūgo indas ilgiau ir geriau laikytųsi, jį galite ištepti batų tepalu. Taip žievė įgaus natūralų tamsesnį atspalvį. Jei norite, kad moliūgų paviršius išliktų natūralios spalvos, galite jį išpurškti poliuretano laku. Kitas geras metodas: medvilninį audinį suvilgykite mineraline alyva ir poliruokite. Taip išgausite švelniai švytinčią spalvą. Reikalui esant pasigamintą darbą padžiovinkite, kol šis visiškai sukietės.

Piešti įvairius ornamentus galite permanentiniais markeriais, pieštukais, galite naudoti dekupažo techniką.

 

Sėkmės darbuose ir kūryboje!

Ugnė D.

Atgal