Vaistiniai kiečiai (peletūnai) Artemisia draculnus

Vaistiniai kiečiai natūraliai auga įvairiuose šiaurinio pusrutulio regionuose. Jie užauga iki 120–150 cm aukščio, būdingi liauni šakoti stiebai. Tai daugiametė veislė,priklausanti astrinių (Asteraceae) šeimai. Manoma, kad angliškas jų pavadinimas „tarragon“ pasiskolintas iš persiško žodžio ترخون tarkhūn. Prancūziniai vaistiniai kiečiai paprastai laikomi tinkamiausiais virtuvei, bet jie niekada neauga iš sėklų, nes žiedai yra sterilūs. Rusiški vaistiniai kiečiai gali būti auginami iš sėklų, tai atsparus ir vešlus augalas.

Tinka auginti kambaryje ir lauke. Sėjami ankstyvą pavasarį dėžutėse arba balandžio–birželio mėnesiais po priedangomis lauke. Praretinkite ir tada persodinkite. Lapeliai gali būti naudojami švieži arba džiovinti salotoms, marinatams, actui ir sriuboms gaminti. Taip pat galima naudoti vištienos ir žuvų patiekalams gardinti.

 

Svoris: 0,2 g

 

Sėklų pakanka plotui: 80 m2

 

Prekės kodas: 10600

 

 

 

Gerai auga saulėtoje vietoje, derlingoje, normalaus drėgnumo priemolio arba pakankamai humusingoje priesmėlio dirvoje. Kadangi vaistinis kietis užauga aukštas, jį reikia sodinti daržo kampe ar krašte, kad neužstotų kitų augalų, bet pats gautų pakankamai šviesos.

Vienoje vietoje gali augti 4-5 metus, po to kerai dalijami ir persodinami į naują vielą. Atželia balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje. Žydi iki šalnų. Žiemoja gerai.

Kiečių preparatai skatina tulžies, šlapimo išsiskyrimą, slopina uždegiminius procesus, storųjų žarnų spazmus, mažina dujų kaupimąsi žarnyne, tačiau nepatartina vartoti ilgiau kaip 2 mėnesius.

 

 

Panašios prekės

  • Kvapusis bazilikas

    Sėjami atvirame dirvožemyje nuo kovo iki liepos arba iš karto į vazonus ir šiek tiek praretinti. Šio baziliko lapai raukšlėti, gali išaugti iki 12–14 cm ilgio! D...
  • Kvapusis bazilikas "Thai"

    Sėjami atvirame dirvožemyje nuo kovo iki liepos ir po 4 savaičių persodinami arba iš karto į vazonus ir šiek tiek praretinami. Šis bazilikas turi mažus lapus ir vi...

Naujausios prekės