Rugštynės Rumex acetosa

Valgomoji arba daržinė rūgštynė (Rumex acetosa) – tai daugiametis žolinis augalas. Dar vadinamas špinatine rūgštyne ir siauralape rūgštyne. Šis augalas paplitęs pievose ir auginamas kaip daržo žolė arba lapinė daržovė (žalumynas).

Tinka auginti kambaryje ir lauke. Sėjamos eilėmis nuo ankstyvo pavasario iki ankstyvos vasaros, jei reikia, praretinamos.

Smulkintus jų lapus galima naudoti sriuboms, padažams ir salotoms; jų skonis panašus į kivių arba rūgščių žemuogių. Augalui būdingą skonį suteikia oksalo rūgštis. Oksalo rūgšties kiekis mažėja augalą verdant. Dėl savo rūgštumo rūgštynių lapai, apdoroti kaip špinatai, puikiai tinka su troškinta ėriena, veršiena ar užkrūčio liauka, taip pat organizmui valyti bei graužiant rėmeniui.

 

Svoris: 2 g

 

Sėklų pakanka plotui: 40 m2

 

Prekės kodas: 12500

 

 

 

 

Rūgštynės – daugiametis augalas, turintis vitaminų C, A, B2, PP, mineralinių druskų – geležies, kalio; citrinų, obuolių, rūgštynių rūgščių, rauginių medžiagų.
Maistui vartojami lapai, kol augalas dar neišleidęs žiedinių ūglių. Iš rūgštynių gaminamos sriubos, jos vartojamos ruošiant pyragėlių įdarus, konservuojamos žiemai.
Rūgštynės sėjamos balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje į bet kokią dirvą. Kad išaugtų sultingi ir dideli lapai, į lysvę dedama 2-3 kg perpuvusio mėšlo. Sėklos sėjamos 2 cm gyliu, tarpueilių plotis -25 cm. Rūgštynės sudygsta po 10-15 dienų. Prieš sėją sėklos 2-3 dienas laikomos drėgname audinyje.
Lapai skinami 2 kartus per mėnesį. Žiedynkočiai išpjaunami, kad rūgštynių sėklos nenubirtų į dirvą.
Maždaug liepos mėn. lapuose pradeda kauptis rūgštynių rūgštis, žalinga organizmui. Lapai tuo metu sukietėja, praranda maistinę vertę.
Rūgštynes galima sėti ir vasarą, kad rudenj išaugtų jaunų lapų.
Rūgštynės – šalčiui atsparus augalas, bet auginant žemose, drėgnose vietose žiemai mulčiuojamos – užberiamos 5 cm storio pjuvenų arba durpių sluoksniu.

 

Panašios prekės

  Naujausios prekės

  • Zelandinis špinokas

   Veda daug mėsingų, žalių lapų, kuriuos galima skinti visą sezoną. Sėti nuo pavasario vidurio iki vėlyvos vasaros eilėmis atvirame grunte.
  • Kvapusis šalavijas

   Sėjami daigyne nuo pavasario vidurio iki vasaros vidurio ir vėlyvą rudenį persodinami. Šis augalas jau nuo seno naudojamas gydomiesiems tikslams. Yra kvapaus skonio i...
  • Žydinti pieva

   Vejos sėklų mišinys Žydinti pieva. Specialus sėklų mišinys, kurį sudaro ne tik žolių, bet ir lauko gėlių sėklos.
  • Su baltaisiais dobilais

   Vejos sėklų mišinys su baltaisiais dobilais (Ekoveja). Itin žalia veja.
  • Žaidimų aikštelėms

   Vejos sėklų mišinys žaidimų aikštelėms. Šis mišinys skirtas itin aktyvioms poilsio ir sporto zonų vejoms.
  • Vaistinis valerijonas

   Sėjami pavasarį lauke daigyne. Vieną kartą išpikuokite ir rudenį persodinkite į galutinę augimo vietą. Naudojamas šaknų sulčių ekstraktas. Iš jo daromos arbat...
  • Paprastoji jonažolė

   Sėjamos daigyne atvirame grunte nuo ankstyvos vasaros iki vasaros vidurio. Vieną kartą išpikuokite ir susodinkite į atvirą gruntą arba iš karto sėkite eilėmis lau...
  • Vaistinis isopas

   Sėjama atvirame dirvožemyje arba daigyne nuo vasaros pradžios iki vidurio. Vieną kartą išpikuokite ir persodinkite arba iš karto sėkite lauke eilėmis ir praretinki...
  • Paprastosios žemuogės

   Tinka auginti kambaryje ir lauke. Sėjamos ankstyvą pavasarį daigynuose, esant 20°C temperatūrai, arba vėlyvą pavasarį dengtuose daigynuose. Vieną kartą išpikuoki...