Ramunėlės Matricaria chamomilla

Vienmetės. Tinka auginti kambaryje ir lauke. Sėjamos eilėmis nuo ankstyvo pavasario iki ankstyvos vasaros. Vėliau praretinkite, jei reikia. Nuskinkite pusiau prasiskleidusius žiedelius ir atsargiai sudžiovinkite. Ramunėlių užpilas naudojamas kaip priemonė nuo nemigos ir pilvo skausmų.

 

Svoris: 1 g

 

Sėklų pakanka plotui: 40 m2

 

Prekės kodas: 11000

 

 

Angliškas ramunėlės pavadinimas „Chamomilla“ kilo iš graikiško žodžio „chamaimelon“. „Camai“ arba „chamai“ reiškia „ant žemės“, o „millon“ ar „melon“ – „obuolys“. Veikiausiai toks pavadinimas duotas dėl to, kad šio žemaūgio augalo kvapas šiek tiek primena obuolius. Obuoliai minimi ir flamandiškame pavadinime „Appleline“. Rūšies pavadinimas („Matricaria“) kilo iš lotyniško žodžio „matrix“ (gimda) arba „maternal“ (motina) ir „Caria“ (rūpestis), nes šie augalai naudoti sergant moteriškomis ligomis. Kiti teigia, kad pavadinimas reiškia „mata cara“ (mylima motina), nes augalas buvo dedikuotas šv. Onai, Mergelės Marijos motinai.

Vaistinė ramunė pasižymi antibakteriniu ir priešuždegiminiu poveikiu. Jos arbata padeda esant skrandžio ir žarnyno sutrikimams. Kompresai ar vonelės mažina odos uždegimą ir skatina gijimą. Peršalus daromos vaistinės ramunės inhaliacijos padeda atsigauti paburkusiai gleivinei.

Pirmoji pagalba naminiams gyvūnams. Jeigu jūsų naminis gyvūnėlis šiek tiek viduriuoja, kaip pirmąją pagalbos priemonę jai galima vietoj vandens duoti gerti drungnos ramunių arbatos. 1-2 šaukštus žiedų reikia užplikyti puodeliu verdančio vandens ir palaikyti 10 minučių, tada perkošti.

Ramunės kompresais galima gydyti ir akių uždegimą. Šiuo atveju švarus marlės tvarstis suvilgomas vaistinės ramunės arbata, lengvai nuspaudžiamas ir 3 kartus per dieną maždaug 2-3 min. palaikomas ant akių.

Panašios prekės

  • Kvapusis bazilikas

    Sėjami lysvėse atvirame dirvožemyje nuo kovo iki liepos, o po 4 savaičių persodinami. Galima sėti iš karto į vazonus ir šiek tiek praretinti. Šis bazilikas pasiž...
  • Kvapusis bazilikas

    Sėjami lysvėse atvirame dirvožemyje nuo kovo iki liepos, o po 4 savaičių persodinami. Galima sėti iš karto į vazonus ir šiek tiek praretinti. Gamindami patiekalą ...

Naujausios prekės