Kmyniniai kuminai Cuminum cyminum

Kuminų sėklos naudojamos kaip prieskonis dėl išskirtinio savo skonio ir kvapo. Jos populiarios visame pasaulyje, tai būtinas prieskonis daugelyje nacionalinių virtuvių, ypač Pietų Azijoje, Šiaurės Afrikoje ir Lotynų Amerikoje. Kuminų kartais dedama į sūrį, pavyzdžiui, Leideno sūrį, ir į tradicinę prancūzišką duoną. Jie plačiai naudojami tradicinėje Brazilijos virtuvėje. Iš pradžių kuminas augintas Irane ir Viduržemio jūros regione, jis minimas Biblijoje – Senajame Testamente (Izaijo 28:27) ir Naujajame Testamente (Mato 23:23).

Tinka auginti kambaryje ir lauke. Sėjami nuo ankstyvo pavasario iki ankstyvos vasaros eilėmis. Jei reikia, praretinkite. Daugiausia naudojami Rytų virtuvių patiekalams gardinti. Naudojamas kaip vaistinis augalas.

 

Svoris: 2,5 g

 

Sėklų pakanka plotui: 10 m2

 

Prekės kodas: 11150

 

 

 

 

Kitaip vadinamas Indišku arba Romos kmynu. Tinka dėti į visus nesaldžius ir ne pieniškus patiekalus, arbatas.

Kmyninis kuminas (džira kumin) – Cuminum cyminum sėklos – svarbus daržovių, ryžių, ankštinių patiekalų ir užkandžių receptų komponentas. Rūgščiai aštroko skonio. 
Naudojamas prieskonių ir virškinimą gerinančiose arbatose.
Kad sėklos suteiktų maistui charakteringą skonį, jos turi būti gerai pakepintos.  Tinka visoms došoms.

 

Gydomosios savybės

 

Kaip vidiniai vaistai vartojami kuminų preparatai labai veiksmingai gydo sutrikusį virškinimą, vidurių pūtimą, infekcines skrandžio ligas. Jie taip pat slopina dujų kaupimąsi žarnyne, nes atpalaiduoja žarnų sienelių raumenis. 1999 m. atlikti tyrimai patvirtino, kad kuminai yra puikus maisto konservantas. Juose esantys junginiai dezinfekuoja maisto produktus ir slopina įvairiu rūšių bakterijų dauginimąsi.

Kuminų eterinis aliejus naudojamas kaip išoriniai vaistai, jo dedama į įvairius gydomuosius preparatus sąnarių skausmui malšinti.

1989 m danų mokslininkai nustatė, kad kuminų ekstraktas slopina kraujo plokštelių telkimąsi audiniuose, kartu slopina uždegimą sukeliančių medžiagų gaminimąsi. Iš to galima spręsti, kad kuminų preparatai gali būti naudingi gydant trombozę ir kraujagyslių uždegimus.

Kartais kuminų preparatų skiriama žindyvėms, kad daugiau gamintųsi pieno. Preparatai taip pat prailgina laktacijos laikotarpį, reguliuoja mėnesines. Azijos šalyse tikima, kad kuminai sustiprina lytinį potraukį.

 

Panašios prekės

    Naujausios prekės