Kalendros Coriandrum sativum

Kalendra dar vadinama cilantro, ketumbar, kinine petražole ar dhania, tai vienmetis salierinių (Apiaceae) šeimos žolinis augalas. Kalendra natūraliai auga įvairiuose regionuose nuo Pietų Europos ir Šiaurės Afrikos iki pietvakarių Azijos. Tinka auginti kambaryje ir lauke. Sėjamos eilėmis atvirame dirvožemyje pavasario viduryje. Nesėkite per tankiai arba vėliau praretinkite.

Galima valgyti visas augalo dalis, bet maistui ruošti tradiciškai dažniausiai naudojami švieži lapai ir džiovintos sėklos. Lapeliai naudojami salotoms ir Rytų virtuvės patiekalams gardinti, sėklos – ungurių troškiniams, duonai, keptai ėrienai, pyragaičiams ir Kalėdiniam pyragui gardinti.

 

Svoris: 2 g

 

Sėklų pakanka plotui: 5 m2

 

Prekės kodas: 11200

 

 

Kalendrą vadina kiniška petražole, ir Kinijoje ji iš tiesų labai populiari. Visgi botanikų teigimu, kalendra kilo iš Vakarų Azijos ir Kaukazo – ten be šio kvapnaus prieskonio negaminamas nė vienas patiekalas. Vien kalendros eteriniame aliejuje yra 11 aktyviųjų medžiagų, o žalumynuose ir sėklose – dauguma naudingų mineralų ir vitaminų. Kalendroje ypač gausu vitamino C, p ir B grupės vitaminų.

Kalendra gerina medžiagų apykaitą, kraujo sudėtį, gerina širdies veiklą, stiprina kraujagysles, mažina skausmą sergant gastritu, turint opų, padeda suvirškinti sunkų maistą, nors tokio geriau apskritai vengti. Kalendra varo tulžį, šlapimą, turi antiseptinį poveikį, mažina nervingumą, dirglumą.
Bet piktnaudžiauti kalendra nereikėtų – gali kilti nemiga, sutrikti atmintis, o moterims – dar ir mėnesinių ciklas.http://www.delfi.lt/news/daily/health/visa-tiesa-apie-zalumynu-nauda-kurie-reikalingiausi-o-kurie-gali-buti-zalingi.d?id=61405143&page=4#ixzz30Z9YUjFj

Panašios prekės

 • Krapai

  Tinka auginti kambaryje arba lauke. Sėjami nuo balandžio iki liepos mėnesio lysvėse atvirame dirvožemyje arba vazonuose. Nesėkite per tankiai arba vėliau praretinkit...
 • Paprastieji krapai

  Sėjami nuo balandžio iki liepos mėnesio lysvėse atvirame dirvožemyje arba vazonuose. Nesėkite per tankiai arba vėliau praretinkite.

Naujausios prekės

 • Zelandinis špinokas

  Veda daug mėsingų, žalių lapų, kuriuos galima skinti visą sezoną. Sėti nuo pavasario vidurio iki vėlyvos vasaros eilėmis atvirame grunte.
 • Kvapusis šalavijas

  Sėjami daigyne nuo pavasario vidurio iki vasaros vidurio ir vėlyvą rudenį persodinami. Šis augalas jau nuo seno naudojamas gydomiesiems tikslams. Yra kvapaus skonio i...
 • Žydinti pieva

  Vejos sėklų mišinys Žydinti pieva. Specialus sėklų mišinys, kurį sudaro ne tik žolių, bet ir lauko gėlių sėklos.
 • Su baltaisiais dobilais

  Vejos sėklų mišinys su baltaisiais dobilais (Ekoveja). Itin žalia veja.
 • Žaidimų aikštelėms

  Vejos sėklų mišinys žaidimų aikštelėms. Šis mišinys skirtas itin aktyvioms poilsio ir sporto zonų vejoms.
 • Paprastosios žemuogės

  Tinka auginti kambaryje ir lauke. Sėjamos ankstyvą pavasarį daigynuose, esant 20°C temperatūrai, arba vėlyvą pavasarį dengtuose daigynuose. Vieną kartą išpikuoki...