Paprastieji raudonėliai

Pakelyje yra 4 sėklų diskeliai. Į vazoną pripilkite grunto, viršuje padėkite vieną sėklų diskelį ir ją užberkite trupučiu grunto. Vazoną pastatykite namuose šiltoje, šviesioje vietoje (maždaug 20・・C). Reguliariai laistykite, bet neperlaistykite, tiesiog palaikykite drėgną gruntą. Jei norite užauginti didesnį augalą, jį persodinkite į didesnį vazoną, kai augalas yra 6 - 7 cm aukščio. Naudojami ir kaip vaistinis augalas (arbatai), ir virtuvėje įvairiems užkandžiams ir patiekalams, kaip pica.

 

Raudonėliai sukaupia savyje nemažai vitamino C, rauginių bei karčiųjų medžiagų, eterinių aliejų. Jie turi įvairių antioksidantų, todėl pasižymi antiseptinėmis savybėmis. Jų nuoviras gali būti naudojamas kosuliui lengvinti bei žaizdoms dezinfekuoti, tinka aromatinėms vonioms, sausiems ir drėgniems kompresams nuo sąnarių ligų. Manoma, kad šis augalas turi antispazminių ir raminamųjų savybių. Raudonėliai gerai veikia sutrikusią centrinės nervų sistemos funkciją, gydo nemigą, nervinę įtampą, žarnyno spazmus, vidurių užkietėjimą, gerina apetitą, reguliuoja virškinimą. Raudonėliai gerai valo kraują ir jų arbata vartojama kaip priešvėžinis vaistas.

 

Jau nuo seno žinoma, kad raudonėliai yra puikus prieskonis. Vartojama viršutinė stiebo dalis su lapais ir žiedais. Jų aromatas malonus, švelnus, šiek tiek primena mairūnus ir čiobrelius. Raudonėliais paskaninami sultiniai, padažai, jūros gėrybės,  kiauliena, jautiena, laukinių paukščių mėsa Jie tinka sriuboms, žuvies ir kiaušinių patiekalams paskaninti, jų dedama į picas ir makaronų patiekalus. Raudonėliai ypač tinka raugiant agurkus, marinuojant ryškesnio aromato neturinčias cukinijas bei patisonus, konservuojant pomidorus, paprikas.. Kaip ir bazilikais, raudonėliais galima aromatizuoti actą bei aliejų. Raudonėlių lapais aromatizuojama gira bei alkoholiniai gėrimai. Raudonėliai puikiai dera su alyvuogėmis ir kaparėliais. Raudonėlius dažnai ir daug kur vartoja Ispanijos, Italijos, Prancūzijos ir Meksikos virėjai.

 

Paketėlyje yra 4 vnt. 8 cm skersmens tirpaus popieriaus diskelių su sėklomis.

Origanum vulgare

Prekės kodas: 11556 (HP11550)

 

Panašios prekės

 • Cukinijos

  Vienmetės. Vidutinio ankstyvumo. Sėjamos nuo balandžio vidurio indeliuose, o persodinamos gegužės viduryje, arba gegužę sėjamos inspektuose, o lauke persodinamos bi...
 • Morkos

  Vienmetės. Ankstyva veislė. Sėjamos atvirame dirvožemyje nuo ankstyvo pavasario iki vasaros vidurio. Jeigu reikia, vėliau praretinkite.
 • Vasarinės morkos

  Vienmetės. Vidutinio ankstyvumo. Sėjamos nuo ankstyvo pavasario iki vasaros vidurio atvirame dirvožemyje. Jeigu reikia, vėliau praretinkite.
 • Baltieji svogūnai

  Vidutinio ankstyvumo. Sėjami nuo ankstyvo iki vėlyvo pavasario atvirame dirvožemyje eilėmis. Po maždaug 6 savaičių šiek tiek praretinami.
 • Laiškiniai svogūnai

  Vienmečiai. Ankstyva veislė. Sėjami nuo ankstyvo iki vėlyvo pavasario atvirame dirvožemyje eilėmis. Po maždaug 6 savaičių šiek tiek praretinkite.
 • Vyšniniai pomidorai

  Aukštaūgiai. Vidutinio ankstyvumo. Sėjami ankstyvą pavasarį dengtose lysvėse, esant 20°C temperatūrai, arba vėliau lauke lysvėse.
 • Pomidorai

  Žemaūgiai. Ankstyva veislė. Sėjami ankstyvą pavasarį dengtose lysvėse, esant 20°C temperatūrai, arba vėliau lysvėse lauke.

Naujausios prekės