Rausvažiedės ežiuolės Echinacea purpurea

Sėjamos nuo vėlyvo pavasario iki ankstyvos vasaros lysvėse ir iškasamos vėlyva rudenį. Puikiai atrodo ir tinka sodinti gėlynuose. Taip pat vertinamos kaip skinamosios gėlės.

 

Svoris: 0,75 g

 

Sėklų pakanka plotui: 4 m2

 

Prekės kodas: 53430

 

 

Gerai auga ir žydi saulėtoje vietoje ir dalinėje paunksnėje, priemolio dirvoje. Sodinamos želdynuose, gėlynuose, skinamos puokštėms, žiedai džiovinami vaistinėms arbatoms.

Daugiamečiai, atsparūs sausrai žoliniai augalai. Pirmaisiais augimo metais sudygusios iš sėklos ar daigais pasodintos ežiuolės suformuoja tik lapų skrotelę, antraisiais ir vėlesniais augimo metais ežiuolės išsikeroja ir suformuoja šakotus, 60-150 cm aukščio stiebus. Žiedynai - raudonai purpurinės spalvos graižai, lapai šiurkštūs, negausūs, stiebas stačias, šakotas, šiek tiek plaukuotas arba plikas. Vaisiai - pilkai rudos spalvos lukštavaisiai, subręstantys ir Lietuvoje. Gyvybingiausios sėklos būna graižo pakraščiuose. Subrendusios, iš graižo ant žemės paviršiaus išbyrėjusios sėklos nesunkiai sudygsta. Tuomet daigeliai perkeliami į daigyną, o paaugę pasodinami į nuolatinę auginimo vietą.

Vegetaciją mūsų krašte rausvažiedės ežiuolės pradeda balandžio pabaigoje-gegužės pradžioje. Žydi ilgai, apie 70 dienų, nuo liepos iki rugsėjo. Pirmaisiais metais žydi tik pavieniai augalai, antraisiais ir vėlesniais augimo metais pražysta visi. Vaistinės ežiuolės vienoje vietoje gali augti 5-7 ir daugiau metų, tačiau jei bus kasamos jų šaknys, vėl teks sėti ir sodinti naujus augalus. Reikia įsidėmėti, kad jau ketvirtų metų augalų šaknys vaistinei žaliavai netinka, nes didžioji jų dalis būna apmirusios. Šaknys kasamos vegetacijos pabaigoje, spalio mėnesį, arba pavasarį, prieš suželiant augalams.

Ežiuolės pakenčia pavėsį, tačiau geriau auga saulėtoje vietoje. Renkantis didesnį lauką reikėtų atsisakyti nelaidaus, dažnai užmirkstančio dirvožemio, nes tokiose vietose augalai neperžiemoja. Rausvažiedės ežiuolės gali augti įvairiuose dirvožemiuose, geriau tiktų pakankamai derlingi ir geros struktūros. Svarbu, kad dirva būtų nepiktžolėta, nes pirmaisiais augimo metais augalai nebus masyvūs ir prireiks didelių pastangų jiems ravėti. O vėliau problemų kels daugiametės piktžolės, todėl tinkamiausiu ežiuolių priešsėliu laikomas pūdymas.

Ežiuolės preparatais gydomos ūmios virusinių kvėpavimo takų infekcijos bei esant funkciniam imunodeficitui, sukeltam ilgo gydymo antibiotikais.

 

 

Panašios prekės

 • Paprastosios smalkos

  Sėjamos nuo gegužes iki rugpjūčio lysvėse atvirame dirvožemyje. Persodinkite spalio mėnesį. Puikiai auga kartu su vėlai žydinčiais svogūniniais augalais.
 • Alpinė neužmirštuolė

  Sėjamos vasaros viduryje lysvėje ir iškasamos vėlyvą rudenį. Taip pat galima sėti vėlyvą rudenį po stiklu, kad žydėtu žiemą. Neužmirštuolės žydi ankstyvą...
 • Meksikiniai Žydrūnai

  Sėjami nuo kovo vidurio iki balandžio vidurio dengtuose daigynuose arba nuo balandžio vidurio iki gegužes pabaigos lysvėse atvirame dirvožemyje.
 • Uodeguotasis Burnotis

  Sėjama nuo ankstyvo pavasario iki ankstyvos vasaros eilėmis arba padrikai. Praretinkite, jei reikia. Puikiai auga ir skurdžiame dirvožemyje.

Naujausios prekės

 • Zelandinis špinokas

  Veda daug mėsingų, žalių lapų, kuriuos galima skinti visą sezoną. Sėti nuo pavasario vidurio iki vėlyvos vasaros eilėmis atvirame grunte.
 • Kvapusis šalavijas

  Sėjami daigyne nuo pavasario vidurio iki vasaros vidurio ir vėlyvą rudenį persodinami. Šis augalas jau nuo seno naudojamas gydomiesiems tikslams. Yra kvapaus skonio i...
 • Žydinti pieva

  Vejos sėklų mišinys Žydinti pieva. Specialus sėklų mišinys, kurį sudaro ne tik žolių, bet ir lauko gėlių sėklos.
 • Su baltaisiais dobilais

  Vejos sėklų mišinys su baltaisiais dobilais (Ekoveja). Itin žalia veja.
 • Žaidimų aikštelėms

  Vejos sėklų mišinys žaidimų aikštelėms. Šis mišinys skirtas itin aktyvioms poilsio ir sporto zonų vejoms.
 • Vaistinis valerijonas

  Sėjami pavasarį lauke daigyne. Vieną kartą išpikuokite ir rudenį persodinkite į galutinę augimo vietą. Naudojamas šaknų sulčių ekstraktas. Iš jo daromos arbat...
 • Paprastoji jonažolė

  Sėjamos daigyne atvirame grunte nuo ankstyvos vasaros iki vasaros vidurio. Vieną kartą išpikuokite ir susodinkite į atvirą gruntą arba iš karto sėkite eilėmis lau...
 • Vaistinis isopas

  Sėjama atvirame dirvožemyje arba daigyne nuo vasaros pradžios iki vidurio. Vieną kartą išpikuokite ir persodinkite arba iš karto sėkite lauke eilėmis ir praretinki...