Sėjamosios gražgarstės Eruca sativa, Rucola coltivata

Vienmetės. Ankstyva veislė. Tinka auginti kambaryje ir lauke. Sėjamos nuo ankstyvo pavasario iki rudens padrikai arba eilėmis atvirame dirvožemyje. Išsiskiria savo skoniu ir ypač tinka salotoms gardinti.


Svoris: 3 g

 

Sėklų pakanka plotui: 6 m2

 

Prekės kodas: 25990

 

 

"Arrugula" (arugula) taip pat žinoma kaip "roquette", "true rocket", "rocket" salotos, "tira", o JK kaip baltasis pipiras. Pavadinimas "rocket" kilęs iš prancūzų "roquette", deminutyvas iš lotyniško "eruca", itališko "ruccetta" ir viduramžių Prancūzijos "Provencal roqueto". Daugelį metų ši daržovė buvo daugiausiai žinoma kaip "roquette", o Floridoje ir JAV dažniau vartojamas terminas "arrugula" (sėjamoji gražgarstė). Šis augalas priklauso kryžmažiedžių šeimai ir yra labai artimas garstyčioms. Jo jauni prieskoniniai lapai naudojami salotoms, o kartais gaminami kaip prieskoninės daržovės. Senovės egiptiečiai ir romėnai manė, kad šio augalo lapai salotose veikia kaip afrodiziakas. Augalas vienmetis.

Panašios prekės

 • Baltieji svogūnai

  Vidutinio ankstyvumo. Sėjami nuo ankstyvo iki vėlyvo pavasario atvirame dirvožemyje eilėmis. Po maždaug 6 savaičių šiek tiek praretinami.
 • Laiškiniai svogūnai

  Vienmečiai. Ankstyva veislė. Sėjami nuo ankstyvo iki vėlyvo pavasario atvirame dirvožemyje eilėmis. Po maždaug 6 savaičių šiek tiek praretinkite.
 • Vyšniniai pomidorai

  Aukštaūgiai. Vidutinio ankstyvumo. Sėjami ankstyvą pavasarį dengtose lysvėse, esant 20°C temperatūrai, arba vėliau lauke lysvėse.
 • Pomidorai

  Žemaūgiai. Ankstyva veislė. Sėjami ankstyvą pavasarį dengtose lysvėse, esant 20°C temperatūrai, arba vėliau lysvėse lauke.

Naujausios prekės

 • Zelandinis špinokas

  Veda daug mėsingų, žalių lapų, kuriuos galima skinti visą sezoną. Sėti nuo pavasario vidurio iki vėlyvos vasaros eilėmis atvirame grunte.
 • Žydinti pieva

  Vejos sėklų mišinys Žydinti pieva. Specialus sėklų mišinys, kurį sudaro ne tik žolių, bet ir lauko gėlių sėklos.
 • Su baltaisiais dobilais

  Vejos sėklų mišinys su baltaisiais dobilais (Ekoveja). Itin žalia veja.
 • Žaidimų aikštelėms

  Vejos sėklų mišinys žaidimų aikštelėms. Šis mišinys skirtas itin aktyvioms poilsio ir sporto zonų vejoms.
 • Vaistinis valerijonas

  Sėjami pavasarį lauke daigyne. Vieną kartą išpikuokite ir rudenį persodinkite į galutinę augimo vietą. Naudojamas šaknų sulčių ekstraktas. Iš jo daromos arbat...
 • Paprastoji jonažolė

  Sėjamos daigyne atvirame grunte nuo ankstyvos vasaros iki vasaros vidurio. Vieną kartą išpikuokite ir susodinkite į atvirą gruntą arba iš karto sėkite eilėmis lau...
 • Vaistinis isopas

  Sėjama atvirame dirvožemyje arba daigyne nuo vasaros pradžios iki vidurio. Vieną kartą išpikuokite ir persodinkite arba iš karto sėkite lauke eilėmis ir praretinki...