Patisonai Cucurbita pepo

Vidutinio vėlyvumo. Sėjami nuo balandžio vidurio indeliuose. Gegužės viduryje vieną kartą išpikuokite ir persodinkite. Arba gegužę sėkite lysvėse, o birželį persodinkite. Nuimkite derlių, kol patisonai maži (apie 10 cm skersmens). Augalas toliau brandins naujus vaisius.

 

Veislė: Custard White Bush

 

Svoris: 2 g

 

Sėklų pakanka plotui: 8 m2

 

Prekės kodas: 29640

 

 

Patisonas – tai vasarinis moliūgas (Cucurbita pepo), žinomas dėl nedidelio savo dydžio, apvalios plokščios formos ir dantyto kraštelio. Ši daržovė kažkuo primena nedidelį žaislą ar skraidančią lėkštę. Pavadinimas „patisonas" (angl. pattypan – keptuvė pyragėliams) kilęs nuo „keptuvės pyragėliams kepti" pavadinimo. Prancūziškasis daržovės pavadinimas „pâtisson" yra kilęs iš „Provençal" žodžio, reiškiančio formoje kepamą pyragą. Baltasis patisonas turi šviesią odelę, kuri vaisiui subrendus tampa beveik baltos spalvos. Baltasis patisonas yra 6–7,5 cm gylio ir 12,5–17,5 cm pločio. Tai gana nemaža daržovė, lyginant su kitų veislių patisonais. Vidus yra baltas, švelnus ir sultingas. Kad subręstu, reikia 55 dienų be šalnų.

Panašios prekės

 • Cukinijos

  Vienmetės. Vidutinio ankstyvumo. Sėjamos nuo balandžio vidurio indeliuose, o persodinamos gegužės viduryje, arba gegužę sėjamos inspektuose, o lauke persodinamos bi...
 • Cukinijos

  Vidutinio ankstyvumo. Sėjamos nuo balandžio vidurio indeliuose. Gegužės viduryje vieną kartą išpikuokite ir persodinkite.
 • Morkos

  Vienmetės. Ankstyva veislė. Sėjamos atvirame dirvožemyje nuo ankstyvo pavasario iki vasaros vidurio. Jeigu reikia, vėliau praretinkite.
 • Žieminės morkos

  Vienmetės. Vidutinio vėlyvumo. Sėjamos atvirame dirvožemyje nuo ankstyvo pavasario iki vasaros vidurio. Jeigu reikia, vėliau praretinkite.
 • Pomidorai

  Vienmečiai. Vidutinio ankstyvumo. Aukštaūgiai. Sėjami ankstyvą pavasarį apdengtame inspekte, esant 20°C temperatūrai, arba vėliau lauke indeliuose.
 • Vyšniniai pomidorai

  Aukštaūgiai. Vidutinio ankstyvumo. Sėjami ankstyvą pavasarį dengtose lysvėse, esant 20°C temperatūrai, arba vėliau lauke.
 • Salierai

  Sėjami ankstyvą pavasarį indeliuose, vieną kartą išpikuojami ir persodinami pavasario viduryje arba nuo pavasario vidurio sėjami lysvėse ir vėliau persodinami. Vė...
 • Salierai

  Vidutinio vėlyvumo. Sėjami ankstyvą pavasarį indeliuose, vieną kartą išpikuojami ir persodinami pavasario viduryje arba nuo pavasario vidurio sėjami lysvėse ir vė...

Naujausios prekės