Griežtis Brassica napus l. Var. napobrassica

Vienmetis. Vidutinio vėlyvumo. Sėjamas nuo pavasario vidurio iki ankstyvos vasaros daigynuose lauke, o persodinamas po 5–6 savaičių, arba sėjamas eilėmis ir vėliau praretinamas. Siūlome kiekvienais metais sodinti vis kitoje daržo vietoje. Griežčiai gali būti naudojami gyvuliams šerti.

 

Veislė: Wilhelmsburger

 

Svoris: 2 g

 

Sėklų pakanka plotui: 25 m2


Prekės kodas: 24120

 

 

Valgomi šakniavaisiai, nors anksčiau buvo valgomi ir lapai. Šakniavaisiniame griežtyje yra cukraus (iki 10%), baltymų (iki 2%), pektinų, garstyčių aliejaus, vitaminų C, B1, B2, daug geležies. Kadangi griežtis yra labai maistingas ir turi vitamino C daugiau negu kiti šakniavaisiai, jis vertinamas kaip maistinis augalas, ypač šiaurės rajonuose. Be to, šakniavaisiniuose griežčiuose vitaminas C ilgai išsilaiko.

Dietinėje mityboje jie vartojami nuo vidurių užkietėjimų. Griežčių negalima valgyti, kai sergama ūmiomis skrandžio ir žarnyno ligomis. Kartais griežtis vartojamas liaudies medicinoje šlapimo išsiskyrimui skatinti ir skrepliams skystinti. Senovėje jo sultimis gydydavo sunkiai gyjančius nudegimus, o vandenyje sutrintų sėklų duodavo vaikams, sergantiems tymais. Tokiu skiediniu skalaudavo burną ir gerklę; juo taip pat plaudavo rankas, norėdami apsisaugoti nuo "limpamų ir užkrečiamų" ligų.

Ši sena veislė ilgai buvo mėgiama Vokietijos ir Šiaurės Europos vietos turguose, nors JK ir Airijoje ji yra nauja. Griežtis "Wilhelmsburger" yra "žalialapis", ši veislė laikoma kokybiškiausia ir rafinuočiausia dėl savo skonio. Skanus riebus, geltonos spalvos minkštimas, padengtas žalia odele, kuri ne visada matosi griežčiuose. Didelė apvali šaknis turi lygią odelę, minkštimas tvirtas, švelnus ir nekartus. Žali lapai dažnai turi raudoną atspalvį. Jis pripažintas kaip atsparus ligoms, ypač "clubroot" ligai ir dirvožemio boro deficitui, taip pat ilgai išsilaiko nuskintas.

 

Panašios prekės

 • Cukinijos

  Vienmetės. Vidutinio ankstyvumo. Sėjamos nuo balandžio vidurio indeliuose, o persodinamos gegužės viduryje, arba gegužę sėjamos inspektuose, o lauke persodinamos bi...
 • Cukinijos

  Vidutinio ankstyvumo. Sėjamos nuo balandžio vidurio indeliuose. Gegužės viduryje vieną kartą išpikuokite ir persodinkite.
 • Vyšniniai pomidorai

  Aukštaūgiai. Vidutinio ankstyvumo. Sėjami ankstyvą pavasarį dengtose lysvėse, esant 20°C temperatūrai, arba vėliau lauke lysvėse.
 • Pomidorai

  Žemaūgiai. Ankstyva veislė. Sėjami ankstyvą pavasarį dengtose lysvėse, esant 20°C temperatūrai, arba vėliau lysvėse lauke.

Naujausios prekės