Brokoliai Brassica oleracea L.Convar. Botrytis

Vienmečiai. Ankstyva veislė. Sėjami ankstyvą pavasarį dėžutėse, o persodinami lauke pavasario viduryje, arba pavasario viduryje sėjami dėžutėse, o persodinami vėliau.

Brokolis daro didelę teigiamą įtaką organizmo detoksikacijos sistemai ir gali padėti gydant vitamino D trūkumo epidemiją. Be to, brokoliams būdingas neįprastai stiprus vitamino A (beta karotino pavidalu) ir vitamino K derinys. Žmonėms, kuriems reikia atstatyti vitamino D atsargas vartojant vitamino D papildus, brokoliai gali būti idealus maistas. Be to, brokoliai padės mažinti cholesterolio kiekį, jei ruošite juos garuose. Brokoliuose yra daug vitamino C. Taigi brokoliai yra vienos sveikiausių daržovių, kokias galite įsivaizduoti.

 

Veislė: Ramoso Calabrese

 

Svoris: 2 g

 

Sėklų pakanka plotui: 45 m2

 

Prekės kodas: 22350

 

 

Brokoliai – itin vertinga daržovė, gimininga žiediniams kopūstams. Jie labai maistingi, turi daug vitaminų A, B, kalcio ir riboflavino, o koteliuose daug gynybines organizmo jėgas stiprinančio seleno. Valgomoji augalo dalis yra žiedynkotis ir ant jo augantys žiedynėliai, susitelkę į 8–20 cm skersmens ir 100–500 g svorio galvutę. Nupjovus pagrindinį žiedyną, už poros savaičių iš pumpurų lapų pažastyse susiformuoja naujas derlius. Vertingiausi neišsiskleidę žiedynai. Laiku nenupjovus žiedyno, brokoliai pradeda žydėti.

 

Brokoliams auginti geriausiai tinka derlingos, gausios humuso, vidutinio sunkumo vandeniui pralaidžios dirvos, kurių reakcija 6,5–7,5. Lengvose dirvose auginti galima tik su sąlyga, kad laukas bus laistomas. Kaip ir kitiems kryžmažiedžių šeimos augalams, labai svarbi sėjomaina. Tame pačiame lauke brokolių nereikėtų auginti dažniau kaip kas 3–4 metus, o taip pat po kryžmažiedžių augalų.

 

Brokolių labai stipri šaknų sistema, todėl būtina giliai ir puriai įdirbti žemę. Kadangi jie užaugina daug žaliosios masės, yra labai reiklūs maisto medžiagoms. Daigų auginimas trunka 6–7 savaites. Optimali sėklų dygimo temperatūra yra 18–20 °C šiluma. Daigų auginimo temperatūra yra +16–18 °C saulėtomis ir +14–16 °C apsiniaukusiomis dienomis. Šviesos trūkumas ir temperatūros svyravimai gali paskatinti augalo viršūnėlės nykimą. Tokius augalus reikia išmesti. Likus 10 d. iki sodinimo, daigus reikia pradėti grūdinti. Geri daigai turi turėti 4–6 lapus ir stiprią šaknų sistemą.

 

Priežiūros darbai – sistemingas laistymas, kova su piktžolėmis, augalų kenkėjais ir ligomis. Tos pačios ligos ir kenkėjai žalingi daugeliui kopūstinių daržovių, taip pat ir brokoliams. Tačiau jie gali susirgti ir fiziologinėmis ligomis, pavyzdžiui, brokolių žiedyno rudavimu. Žiedynėliai gelsta ir ruduoja, vėliau sunyksta ir nukrenta. Tokį reiškinį sukelia aukšta temperatūra esant dideliam dirvos drėgnumui, ir boro trūkumas. Kotas dažniausiai išretėja dėl netolygaus augimo, o tai laistymo ir tręšimo azotinėmis trąšomis svyravimų bei per tankaus augalų susodinimo pasekmė. Augimo viršūnėlės sunykimą daigų auginimo stadijoje sukelia per mažas apšvietimas ir per žema temperatūra (žemesnė nei +7–8 °C).

Panašios prekės

 • Cukinijos

  Vienmetės. Vidutinio ankstyvumo. Sėjamos nuo balandžio vidurio indeliuose, o persodinamos gegužės viduryje, arba gegužę sėjamos inspektuose, o lauke persodinamos bi...
 • Cukinijos

  Vidutinio ankstyvumo. Sėjamos nuo balandžio vidurio indeliuose. Gegužės viduryje vieną kartą išpikuokite ir persodinkite.
 • Morkos

  Vienmetės. Ankstyva veislė. Sėjamos atvirame dirvožemyje nuo ankstyvo pavasario iki vasaros vidurio. Jeigu reikia, vėliau praretinkite.
 • Žieminės morkos

  Vienmetės. Vidutinio vėlyvumo. Sėjamos atvirame dirvožemyje nuo ankstyvo pavasario iki vasaros vidurio. Jeigu reikia, vėliau praretinkite.
 • Pomidorai

  Vienmečiai. Vidutinio ankstyvumo. Aukštaūgiai. Sėjami ankstyvą pavasarį apdengtame inspekte, esant 20°C temperatūrai, arba vėliau lauke indeliuose.
 • Vyšniniai pomidorai

  Aukštaūgiai. Vidutinio ankstyvumo. Sėjami ankstyvą pavasarį dengtose lysvėse, esant 20°C temperatūrai, arba vėliau lauke.

Naujausios prekės

 • Zelandinis špinokas

  Veda daug mėsingų, žalių lapų, kuriuos galima skinti visą sezoną. Sėti nuo pavasario vidurio iki vėlyvos vasaros eilėmis atvirame grunte.
 • Kvapusis šalavijas

  Sėjami daigyne nuo pavasario vidurio iki vasaros vidurio ir vėlyvą rudenį persodinami. Šis augalas jau nuo seno naudojamas gydomiesiems tikslams. Yra kvapaus skonio i...
 • Žydinti pieva

  Vejos sėklų mišinys Žydinti pieva. Specialus sėklų mišinys, kurį sudaro ne tik žolių, bet ir lauko gėlių sėklos.
 • Su baltaisiais dobilais

  Vejos sėklų mišinys su baltaisiais dobilais (Ekoveja). Itin žalia veja.
 • Žaidimų aikštelėms

  Vejos sėklų mišinys žaidimų aikštelėms. Šis mišinys skirtas itin aktyvioms poilsio ir sporto zonų vejoms.
 • Paprastosios žemuogės

  Tinka auginti kambaryje ir lauke. Sėjamos ankstyvą pavasarį daigynuose, esant 20°C temperatūrai, arba vėlyvą pavasarį dengtuose daigynuose. Vieną kartą išpikuoki...