Patarimai

Stiprūs daigai – produktyvūs augalai

Stiprūs daigai – produktyvūs augalai

Sėti mažytes sėklytes ir patiems užsiauginti gležnučius daigelius yra linksma sodininkystės dalis. Tam, kad viskas sektųsi sklandžiai, reikia laikytis kelių taisyklių. Darant kai kurias klaidas, galima greitai sugadinti naujai išaugusius augalėlius. Štai keletas dalykų, kuriuos reikia daryti ir ko būtina vengti.

 

Tinkamas dirvožemis

Pakartotinai naudojant pernykštį dirvožemį ar neišvalytą daržo žemę, dažnai kyla problemų, susijusių su daigumu. Pirmiausia, žemė gali būti užsikrėtusi ligomis, kenkėjais, kurie labai greitai pražudo daigus. Žemėje trūksant svarbių mikroelementų, daigeliai išauga silpni, greit užsikrečia įvairiomis ligomis, neišvysto stiprios šaknų sistemos. Tai be abejonės atsiliepia tolesniam augalo klęstėjimui. Kita problema yra piktžolių sėklų buvimas dirvožemyje. Jos sunaudoja gyvybiškai svarbias maistines medžiagas, dažnai greičiau auga ir nustelbia jaunučius daigelius.

Be jokios abejonės, geriausia rinktis jau paruoštus, išvalytus dirvožemius. O norintiems pakartotinai naudoti žemę, patartina ją plonu sluoksniu paskleisti šviesioje saulėtoje vietoje ir išdžiovinti. Tuomet praturtinti svarbiomis maistinėmis medžiagomis. Galiausiai sudrėkinti.

 

Dirvožemio drėgnumas

Dažnai sėklos žūsta dėl per didelės ar per mažos dirvožemio drėgmės. Įmirkusi žemė supūdo sėklas ir pražudo gležnus daigelius. Paprastas būdas įvertinti drėgnumui, laikytis taip vadinamos nykščio taisyklės: įkišus pirštą į žemę (apie 1-2 cm), turite jausti lengvą drėgmę. Ištraukus ant piršto turi likti nedideli žemės likučiai. Jei pirštas bus švarus – vandens trūksta! O jei visas pirštas aplipęs žemėmis – vandens per daug. (Taip tikrinti galite naudodami medinį pagaliuką).

 

Daigų lietimas

Kita problema yra ta, kad daugelis daigelių augintojų taip myli ir žavisi savo “augintiniais“, kad kaskart priėję negali susilaikyti nepalietę tik pasirodžiusių ar jau paūgėjusių augalėlių. Tai kelia pavojų daigams, paskleidžiamos augalų ligos! Venkite liesti savo daigelius! Viskas, ko jiems reikia iš jūsų, tai vanduo, saulės spinduliai ir reikiama temperatūra.

 

Saulės šviesa ir grūdinimas

Pasirodžius daigeliams pasirūpinkite, kad jie bent 4 val. per dieną gautų saulės šviesos. Jei už lango darganota, reikėtų pasirūpinti papildomu apšvietimu. Taip pat labai svarbu, kad patalpa, kurioje auginami daigeliai, būtų reguliariai vėdinama. Taip dar labiau sumažės ligų ir kenkėjų tikimybė. Kartu mažieji augalėliai grūdinsis, nebus lepūs ir užaugs kur kas stipresni. Orui įšylus ir daigeliams besiruošiant keliauti į nuolatinę augimo vietą, būtina pripratinti prie lauko sąlygų. Išneškite daigus į kiemą. Pradžioje palaikykite 2 valandas, vėliau laiką kasdien ilginkite. Taip grūdinti patartina apie savaitę.

 

Ugnė D.

 

2018-02-09 16:%i

Šį mėnesį rekomenduojami darbai

Vasario mėnesio darbai daržeVasario mėnuo yra tarsi slenkstis iš vieno sodininkavimo sezono į kitą, tad nedelsiant reikėtų sužiūrėti, ką turime pabaigti iš praeities, ir ką nuveikti ateičiai. Saugyklose dar turėtų likti praėjusių metų derliaus. Neverta vaikytis rekordų išlaikyti jį kuo ilgiau. Pats laik...
2014-02-04 18:25Skaityti...