Patarimai

Gėlių paveikslai

Gėlių paveikslai

Puoselėdami namų aplinką kuriame gražiausius gėlynus, kvapnius prieskonių darželius. Kiekvienam šeimininkui savo sodyboje norisi išskirtinumo, kažko, ko nėra pas kaimynus, kažko, kas džiugintų širdį. Viena iš tokių išskirtinų ir unikalių idėjų – tai vertikalūs gėlių paveikslai.

 

 

 

 

 

 

 

 

Juos pasigaminti nėra sunku. Paveikslo pagrindas – dveji rėmeliai: viršutiniai dekoratyvūs ir už jų pasislėpę platesni (čia bus talpinamas substratas). Į platųjį rėmą talpinamas storas, gali būti dažytas vandeniui atspariais dažais, kartonas.

 

 

Kartoną galima uždengti hidroizoliacine medžiaga ar tiesiog plėvele, taip nebus tiesioginio drėgmės sąlyčio su namo siena. Jei paveikslėlis nedidukas, kartoną galima keletą kartų apvynioti maistine plėvele. Galiausiai dengiame metalinėmis grotelėmis. Ant viršaus dedame dekoratyvųjį rėmą. Rėmus vieną prie kito geriausia tvirtinti vinutėmis ar medvaržčiais, klijuoti nepatariama. 

 

 

Jei po metalinėmis grotelėmis planuojate dėti kokoso plaušą ar samanas, tuomet paveikslo surinkimą reikėtų pradėti nuo dekoratyviojo rėmelio, tuomet kloti groteles, jas uždengti pasirinkta medžiaga, tvirtinti platųjį rėmą, užpildyti žemėmis ir galiausiai tvirtinti kartoną.

 

 

 

Kai turime pasigaminę paveikslo pagrindą, galime užpilti pasiruoštu substratu. Į pastarąjį patariama įmaišyti vandenį sugeriančių granulių. Substratą paskirstykime tolygiai, sudrėkinkime. Tarp metalinių grotelių ir žemės esantis samanų ar kokoso plaušo sluoksnis neleis byrėti žemėms ir ilgiau leis sulaikyti drėgmę.

 

 

Vertikalių paveikslų kūrimui tinka daugelis žemesnių augalų. Kompozicijas galima sukurti net iš vienmečių ar prieskoninių augalų. Nors dažnai pasirenkami augalai, reikalaujantys minimalios priežiūros. Be jokios abejonės dažniausiai pasirenkami augalai yra sukulentai. Jie mažiausiai reikalauja dėmesio ir priežiūros, pasižymi dekoratyvumu, formų, dydžių ir spalvų įvairove. Belieka išsirinkti augalus, pasitelkti fantaziją ir sukurti patį gražiausią ir širdžiai mieliausią paveikslą! Didžiausios sėkmės!

 

 

Ugnė D.

2017-07-17 10:%i

Šį mėnesį rekomenduojami darbai

BalandisBalandžio mėnuo - didžiausių darbų metas. Laukia būtini darbai, tačiau ir juos galima sudėlioti taip, kad darbai taptų malonumu.
2014-04-03 15:00Skaityti...

Naujausi patarimai