Kvapnūs naminiai valikliai

Daugelis mėgstamų virtuvinių žolelių turi antimikrobinių savybių ir yra malonaus kvapo. Prieskoninėmis žolelėmis dažniausiai gardiname patiekalus, gaminame arbatas. Tačiau iš šių žalumynų galima pasigaminti netoksiškų kvapnių valymo purškiklių, kuriais galėsite švarinti ir kvėpinti namus!

Čiobreliai turi stiprių antibakterinių, antiseptinių ir priešgrybelinių savybių. Jie veikia net tam tikrus antibiotikams atsparius bakterijų štamus. Šią žolelę tinka naudoti kaip pagrindinį valiklio ingredientą.

Rozmarinų aromatas turi medienos, gėlių kvapą ir yra pakankamai stiprus, todėl puikiai užgožia acto kvapą. Taip pat buvo įrodyta, kad turi stiprių antibakterinių savybių.

Bazilikai yra dar vienos nuostabiai kvepiančios žolelės, kurios naikina įprastus virtuvės mikroorganizmus. Tyrimų metu nustatyta, kad šie prieskoniai pasižymi antimikrobiniu poveikiu prieš  mikroorganizmus E. coli, salmonela ir listerija. Be to, mažai kas gali atsilaikyti bazilikų aromatams!

Tie, kuriems visgi neįtinka saulėtą Italiją primenantis bazilikų kvapas, gali rinktis lengvą, citrinomis kvepiančią pipirmėtę. Ši galinga žolė kovoja su 22 skirtingais bakterijų štamais, taip pat įrodyta, kad pipirmėtė slopina gripo virusą.

Paprasčiausias ir pigiausias būdas pasigaminti valiklį – bent pusę stiklainio pridėti šviežių žolelių mišinio ir užpilti šiltu baltu actu. Stiklainį sandariai uždengti, pastatyti į tamsią vietą ir periodiškai supurtyti. Naudoti galima praėjus 6 savaitėms. Galiojimo laikas iki 6 mėn. Prieš naudojimą gautą skystį perkoškite. Galima naudoti neskiestą arba lygiomis dalimis atskiestą vandeniu. Actas gali pažeisti granitą, akmenį ar marmurą, todėl nenaudokite šiems paviršiams.

 

Ugnė D.

Atgal