Kova su sraigėmis

Sraigės darže pridaro daug žalos. Ypatingai pastaruoju metu labai greitai plintančios nedidelės invazinės sraigės… Pastebėję sparčiai nykstantį antžeminį derlių, greit surasite ne vieną kaltininką.. Kova su sraigėmis nėra lengva, tačiau būdų yra ne vienas. Kadangi nuodų šalia lysvių berti nesinori, galbūt pasinaudosite vienu iš žemiau pateiktų patarimų.

Alaus girdyklos/spąstai yra gana veiksmingi, tačiau šis kvapas pritraukia ir kaiminystėje gyvenančias sraiges. Tuomet atsiranda dar didesnė problema… Norint šiuo būdu naikinti sraiges, patartina tai daryti kartu su kaimynais.

Gamtoje turime natūralių sraigių priešų  (varlių, paukščių, ežiukų), leiskime jiems darbuotis ir nevarykime iš daržo. Atvirkščiai, sudarykime tam tinkamas sąlygas: pasodinkime tankią gyvatvorę, kurioje šie naudingi gyvūnai galėtų slėptis, netoliese įveiskime plačialapių augalų gėlyną, palikime lapų krūvelę. Tokios vietos privilios ir naudinguosius vabzdžius.

Apsaugant sultingas lapines daržoves (tokias kaip saltos, špinatai ir pan.) vertėtų nutiesti sausus takelius. Tam tinka smulki skaldelė, medžio drožlės. Aplink pačius augalus galima pabarstyti smulkintų džiovintų kiaušinių lukštų, kalkių. Sraigėms reikalingas drėgnas ir nešiurkštus pagrindas, o sudarę sausą šiurkštų barjerą, sustabdysime plitimą ir apsaugosime daržoves.

Kitas barjeras, kurio sraigės labai nemėgsta – tai kavos tirščiai. Juose yra sraigėms nuodingos medžiagos kofeino. Aplink saugomus augalus pabertas pakankamas kiekis sraigėms bus neįveikiamas. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad kavos tirščiai rūgština žemę. Nors kavos tirščiai praturtina ir daro žemę puresnę, labai piknaudžiauti nereikėtų. Galima pasigaminti kavos ir smulkintų kiaušinių lukštų mišinį.

Dar vienas gana efektyvus būdas – dygliuota apie 10 cm vielos tvorelė. Pagrindą galima įkasti į žemę. Tokia kliūtis sraigėms tikrai bus neįveikiama. Didžiausias nepatogumas patiems šeimininkams, kad ir patys netyčia nesusižalotų…

Dar vieni spąstai, veikiantys panašiai kaip alaus gaudyklės, – tai kukurūzų kruopos. Į stiklainį įberti kruopų ir jį palikti paverstą ant šono. Sraigės mielai šiomis kruopomis minta ir galiausiai nugaišta.

 

Ugnė D.

Atgal