Garstyčių galia

Garstyčias galima vadinti universaliu augalu. Jaunais lapeliais tinka skaninti salotas, sėklos naudojamos kaip prieskoniai, gydymo tikslams. Garstyčių kvapo ir deginančio jų skonio nemėgsta dauguma daržo kenkėjų.

Daržuose ir soduose randame ne tik sraigių, bet ir šliužų… Šiems gyviams ypač patinka sultingi jauni daigeliai, vaisiai ir uogos. Jie greitai sunaikina mūsų puoselėjamus augalus. Norėdami apsaugoti žaliuojantį daržą, aplink augalus paberkite garstyčių miltelių.

Nuo tripsų, amarų, voratinklinių erkučių,  kolorado vabalų, kopūstinių baltukų, ugniukų, pjūklelių, obuolinių vaisėdžių, lapsukių apsiginsite garstyčių purškalu. Į kibirą karšto vandens įpilkite 100 g garstyčių miltelių, išmaišykite ir palaikykite 2 paras tamsioje ne šiltoje vietoje. Prieš purškimą pripilkite 3 – 5 l vandens ir 3 – 4 valgomus šaukštus žaliojo muilo.

Nuo skruzdėlių taip pat galima apsiginti šiuo prieskoniniu augalu. Garstyčių miltelių paberkite tiesiai ant susidariusio skruzdėlyno ir vabzdžiai greit išsikraustys iš savo namų.

Augindami garstyčias atsikratysite žemėje gyvuojančių nematodų. Taip pat šie augalai augdami išpurena dirvą, praturtina deguonimi, o jų žalioji masė pasitarnauja kaip puiki trąša. Garstyčių ryškiai geltoni ir kvapnūs žiedai pritraukia bites ir kitus naudinguosius vabzdžius.

 

Ugnė D.

Atgal